W obliczu pandemii koronawirusa z Wuhan (SARS Cov-2) i epidemii wywoływanej przez niego choroby CoVID-19, która opanowała cały świat, zwiększył się popyt na różnego typu preparaty do dezynfekcji dłoni i skóry. Największą skutecznością biobójczą w walce z koronawirusem cieszą się z pewnością środki dezynfekcyjne zatwierdzone przez WHO do użytku w placówkach medycznych. Czym różnią się od pozostałych produktów do dezynfekcji dostępnych na rynku i co charakteryzuje dostępny w naszej hurtowni chemicznej środek do dezynfekcji rąk i skóry ProCleanSept WHO-1 od CleanLab ?

Normy EU, które muszą spełniać środki biobójcze i preparaty do dezynfekcji dłoni

Aby środek do dezynfekcji rąk i skóry mógł zostać zarejestrowany jako preparat biobójczy przeznaczony do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji dłoni, musi spełniać wymagania wyszczególnione w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego nr. 528/2012. Niestety, są one na tyle wysokie, że spełniają je jedynie preparaty do dezynfekcji dłoni pochodzące z najlepszych europejskich laboratoriów specjalizujących się w produkcji profesjonalnych wyrobów dla szpitali, przychodni lekarskich, gabinetów stomatologicznych i innych placówek medycznych. Jak powszechnie wiadomo, choćby z informacji podawanych przez media, w obliczu panującej na całym świecie epidemii COVID-19, powoli zaczyna ich brakować.

Producenci środków chemicznych proponują jednak nowe produkty, które mają uzupełnić rynek o preparaty do dezynfekcji, na które jest obecnie ogromne zapotrzebowanie. Nie wszystkie spełniają jednak wymagania ww. rozporządzenia i mogą być dystrybuowane w sposób legalny jako środki biobójcze. Na szczęście, we wspomnianym rozporządzeniu istnieje zapis mówiący o tym, iż w szczególnych przypadkach, wymienione w dokumencie instytucje (w tym: Światowa Organizacja Zdrowia) mogą zatwierdzać również inne środki dezynfekcyjne, które nie spełniają wyśrubowanych wymagań zawartych w tym akcie prawnym. W obliczu pandemii koronawirusa z Wuhan SARS Cov-2, WHO zatwierdziło wiele preparatów, w tym dostępny w naszej ofercie płyn do dezynfekcji rąk i skóry ProCleanSept WHO-1 od CleanLab.

Środek do dezynfekcji dłoni i skóry ProCleanSept zatwierdzony przez WHO – skład i działanie, sposób stosowania

Oferowany na wirtualnych półkach naszej hurtowni chemicznej środek do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji dłoni ProCleanSept od Clean Lab otrzymał 23 marca tego roku pozwolenie na obrót produktem biobójczym o numerze 0078/TP/2020, z którego treścią można się zapoznać na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia. Ten wysokiej jakości płyn do dezynfekcji rąk i skóry oferowany w butelkach i kanistrach o różnych pojemnościach, wykonany został na bazie charakteryzującego się szerokim spektrum biobójczym alkoholu o stężeniu rzeczywistym 80%v/v. Dzięki niemu, ProCleanSept WHO-1 od CleanLab skutecznie likwiduje bakterie i wirusy, w tym – wirusy osłonkowe, do których należy rozprzestrzeniający się w zastraszającym tempie koronawirus SARS Cov-2.

Poza alkoholem, środek do dezynfekcji dłoni i skóry ProCleanSept WHO-1 zawiera również, podobnie jak inne preparaty biobójcze dostępne na rynku, wodę oraz wspomagający działanie środka nadtlenek wodoru. W składzie wyrobu produkcji CleanLab można również znaleźć działającą nawilżająco glicerynę, która zapobiega nadmiernemu przesuszaniu naskórka podczas użytkowania. Omawiany preparat do dezynfekcji rąk i nie tylko nadaje się zarówno do higienicznej, jak i chirurgicznej (medycznej) dezynfekcji dłoni. W przypadku tej pierwszej działa już w 30 sekund – tyle wystarczy, by oczyścił dłonie z niebezpiecznych drobnoustrojów. Stosowany do dezynfekcji chirurgicznej musi być natomiast pozostawiony na dłoniach przez co najmniej 3 minuty.

Płyn do dezynfekcji dłoni i skóry ProCleanSept WHO-1 – warianty

Pragniemy poinfomować, w naszej hurtowni chemicznej wciąż dostępne są preparaty dezynfekcyjne przeznaczone do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry ProCleanSept od CleanLab. Na naszych wirtualnych półkach proponujemy klientom płyny do dezynfekcji rąk i skóry w butelkach ze spryskiwaczami i kanistrach o wielu pojemnościach, dostosowane do potrzeb różnych odbiorców. Proponowane przez nas środki do dezynfekcji dłoni i skóry są tymczasowo (na 180 dni) zatwierdzone do użytku medycznego, dzięki czemu mogą być kupowane przez osoby zajmujące się zaopatrzeniem szpitali, przychodni czy gabinetów lekarskich.

Oczywiście, rekomendowany przez nas płyn do dezynfekcji rąk ProCleanSept produkcji Clean Lab sprawdzi się dobrze również w gospodarstwie domowym czy też na wyposażeniu zakładu pracy. Do budynków i lokali o dużych powierzchniach oraz miejsc odwiedzanych przez duże ilości ludzi, polecamy ekonomiczne preparaty dezynfekcyjne w kanistrach pięciolitrowych. W domach i mieszkaniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się poręczne i wygodne w użytku środki do dezynfekcji rąk w sprayu proponowane w butelkach o pojemnościach 1L i 0,5L. Możliwe, że w naszej ofercie znajdą się niedługo również płyny do dezynfekcji o pojemności 300ml, idealne do torebki, samochodu czy plecaka.

Nasze zdrowie i życie jest w naszym rękach – zróbmy wszystko, aby je uchronić. Zostańmy w domach, dbajmy o higienę i korzystajmy z dostępnych na rynku środków dezynfekcyjnych takich jak proponowany w hurtowni chemicznej płyn do dezynfekcji rąk i skóry ProCleanSept WHO-1 produkcji CleanLab. Ten zatwierdzony przez Światową Organizację Zdrowia środek do dezynfekcji dłoni i skóry może być używany zarówno do higienicznej, jak i chirurgicznej dezynfekcji, co oznacza, że nadaje się również do placówek medycznych takich jak szpitale i przychodnie. Z powodzeniem sprawdzi się jednak jako preparat biobójczy do dezynfekcji rąk w gospodarstwie domowym czy zakładzie pracy.